статут
Участниците могат да бъдат на възраст до 17 години.
Индивидуални изпълнители на
Народни песни
Инструменталисти на народни инструменти
Групи
РАЗДЕЛ – АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР
- Групи за детски традиционен фолклор /в чийто репертоар влизат - детски фолклорни игри; забавалки, наричания, броилки, пословици и гатанки /
- Фолклорни хора от Граово или от района от които идва участника
РАЗДЕЛ – ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР
- Драматизация на приказки
- Танцови състави
- Вокални групи
ТАНЦОВИТЕ СЪСТАВИ ДА НЕ НАБРОЯВАТ ПОВЕЧЕ ОТ 24 УЧАСТНИКА.
Всички кандидати попълват заявка по предложения образец и я изпраща на посочения адрес в срок не по-късно от 23. 05. 2021г.
Регламент:
Индивидуалните изпълнители
Изпълнителите на народни песни и инструменталистите участват с две изпълнения с общо времетраене до 5 мин.
Конкурсния репертоар е по избор, като едно от изпълненията трябва да бъде от Граово, а второто от друга етнографска област.
ВАЖНО! Песните на вече явявали се на конкурса певици да бъдат различни от тези с който са участвали предходните години
Групи
АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР
Смесени групи за детски традиционен фолклор представят - забавалки, наричания, броилки,пословици; детски фолклорни игри с времетраене до 10 мин
Фолклорни хора от Граово или от района на участниците с времетраене до 10 мин
ВАЖНО! Детските фолклорни игри и хора на вече явявали се на конкурса групи да бъдат различни от тези с който са участвали предходните години
ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР
Драматизация на български приказки с времетраене до 10 мин.
Танцови състави - до 15 мин
Вокални групи - до 10 мин.
ВАЖНО! Танците и песните на вече явявали се в конкурса да бъдат различни от тези с който са участвали предходните години
Класиране и награди:
Изпълнителите ще бъдат оценявани от компетентно професионално жури – изтъкнати фолклористи, етнолози, музиканти, хореографи
Участниците се разделят в възрастови групи:
Участниците се разделят в възрастови групи:
Първа група –до 10 години;
Втора група – от 11 до 14 год.
Трета група - над 15 год..
При групите възрастта се определя от възрастта на повечето участници.
Във всяка категория и възрастова група се присъждат:
Първо, Второ,Трето място
Допълнителна информация:
0893314115 Йорданова;
0893466357 Георгиева ;
Изпращане на заявките: dai_babo_ogan4e@mail.bg
Организаторите Ви молят за коректно попълване и навременно изпращане на заявките